Študentske počitnice in predavanj prosti dnevi

FRI - UNI

Moderator: mrbrdo

Študentske počitnice in predavanj prosti dnevi

OdgovorNapisal/-a Katu » 15 Okt 2005, 16:13

Malo sem brskal po forumu in odgovora na to nisem našel. Sem bruc na FRI-UNI in me zanima naslednje. Kolko prostih dni splo obstaja v študijskem koledarju. Vem, da ni več takšnik tedenskih počitnic kot v srednji in osnovni šoli. Od 13. jan pa do 13. feb. naj bi bil mesec, ko so izpiti in ni predavanj, pa ostalo? Prazniki, novoletni, prvomajski, velikonočni, 1. november? kako je s tem? Hvala za odgovore.
Katu
Novinec

OdgovorNapisal/-a RoadKILL » 15 Okt 2005, 16:19

Večinoma so prosti dnevi na faxu tisti, ki si jih sam vzameš, drugače ti pa povem, da med 25-31 decembrom ne bo predavanj/vaj.
To je sicer neuradno, kar bodo profesorji zagotovo poudarili.

Gre nekako tako: Naslednji teden lahko pridete na fax. In če vas bo manj kot 6, potem meni ni potrebno imeti predavanj, zato dobro premislite, če se vam splača pridet. Uradno vam ne morem rečt, da predavanj ni, ampak lahko vam pa namignem, da....
Don't hate yourself in the morning - sleep till noon.
RoadKILL
Zvezda

Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a Katu » 15 Okt 2005, 16:40

aha :lol:
Torej iz tega lahko sklepam, da takrat nobenga ni na faksu in torej ni predavanj. VSej tistih ni ki so pri zdravi pameti...
Katu
Novinec

OdgovorNapisal/-a Meto » 15 Okt 2005, 16:43

zadevo je treba doreči z vsakim profesorjem posebej, ker nekateri BAJE "hinavijo" in vseeno imajo predavanja.
Kazakhstan's prostitutes cleanest in the region
Meto
Superstar

OdgovorNapisal/-a Brutalc » 15 Okt 2005, 18:25

Pa saj si komaj začel s faksom, ti bi imel pa že počitnice... :)
Brutalc
Superstar

Kraj: Šentjernej

OdgovorNapisal/-a Meto » 15 Okt 2005, 18:33

jah, študentska je težka...
Meto
Superstar

OdgovorNapisal/-a B-D_ » 15 Okt 2005, 18:44

Jp... 4,5 predmetov... nič naključnih spraševanj, nič potrebe po špricanju, sam se odločiš kdaj, če sploh, boš delal izpite...

Težk je naš lajf :lol:

Sicer pa tko kot je že gori napisano: Počitnice maš takrat ko si jih vzameš.

Če hočeš počitnice brez predavanj jih boš pa našel takrat, ko je čas za izpite par tednov. Toda računaj na to v primeru, da boš naredil vse izpite do takrat že s kolokviji ali na izrednih rokih. Tako ti bo morda ostal samo kak izpit za na začetek tega obdobja, pa boš potem 2 tedna frej. ;)
B-D_
Superstar

OdgovorNapisal/-a igor » 15 Okt 2005, 21:10

1. nobenega špricanja in ničesar ni blo potrebnega tud v srednji šoli ne.
2. to, da imaš frej, kadar hočeš, preprosto ni res. če imaš nament narest faks, moraš pač biti prisoten na predavanjih/vajah.
3. Še tisti mesec pozimi, ko naj bi bile kao počitnice, so pa izpiti...

tako da nakoncu ti ostane samo še julij in prva polovica avgusta.
Igor :-)
igor
Wire Manager
Wire Manager

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a ma3x » 15 Okt 2005, 21:15

Rad bi samo še nekaj skritizeral glede teh "dogovorjenih počitnic"... najgrše se mi zdi, da če se pri predavanju, s PROFESORJEM dogovorimo, da nas in njega NE BO, torej da zadeva odpade, potem pa se jih nabere kakih 20 (da ne rečem besedo ki se začne z "rito..."), ki pridno poslušajo razlago in tako namočijo nas in predavatelje.. če se nekaj dogovori, potem je to to! Lani se je to zgodilo (vsaj mislim da) dvakrat in potem so predavatelji vljudno na začetku naslednjega predavanja na hitro preleteli "zamujeno" snov, vsi pa smo bli v "zadregi"... ne zdi se mi prav kršiti dogovore, tudi če se zmenimo, da ta teden na vse vaje hodimo VSI, potem upam da se bomo tega VSI držali!
bottom line: držte se dogovorov glede frej tednov/dnevov! :wink: LP
8) LIVE S T R O N G 8)
ma3x
Superstar

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a PRiMoZ » 16 Okt 2005, 01:00

igor napisal/-a:1. nobenega špricanja in ničesar ni blo potrebnega tud v srednji šoli ne.
2. to, da imaš frej, kadar hočeš, preprosto ni res. če imaš nament narest faks, moraš pač biti prisoten na predavanjih/vajah.

Ma dej no, tolk pa jih spet ni treba strašit, mogoče si ti res hodu na vse, eni pa smo do 5. letnika prišli tudi tako, da smo kdaj manjkali na predavanjih, pa si kdaj vezli pocitnice.
PRiMoZ
Star maček

Kraj: SG, LJ

OdgovorNapisal/-a zagy » 16 Okt 2005, 09:57

PRiMoZ napisal/-a:
igor napisal/-a:1. nobenega špricanja in ničesar ni blo potrebnega tud v srednji šoli ne.

Ma dej no, tolk pa jih spet ni treba strašit, mogoče si ti res hodu na vse, eni pa smo do 5. letnika prišli tudi tako, da smo kdaj manjkali na predavanjih, pa si kdaj vezli pocitnice.

res je... Tudi jaz sem 5. letnik in če bi seštel mojo prisotnost na vajah in predavanjih, mislim, da ne bi prišel nad 50%. Namesto predavanj in vaj sem raje počel kakšne druge stvari, npr. programiranje kakih aplikacij, ...
Se je pa treba potrudit takrat, ko gre zares.

Je pa res, pri tako nizki udeležbi, kot je moja, da mi je potem bilo vedno žal, da nisem hodil vsaj na vaje, ker bi imel svoje zapiske.
zagy
Superstar

Kraj: stajrc

OdgovorNapisal/-a B-D_ » 16 Okt 2005, 10:16

zagy napisal/-a:Je pa res, pri tako nizki udeležbi, kot je moja, da mi je potem bilo vedno žal, da nisem hodil vsaj na vaje, ker bi imel svoje zapiske.

Čez nekaj let bo folk mal boljše volje, ko bodo za skor vsak predmet tudi od vaj zapiski že na http://www.e-student.si ;) Sam še vedno je problem če ne hodiš. Zapiski niso isto kot stenografski dobesedni zapis predavanja + zapiskov ne moreš spraševati vprašanj.

Jest sm mel na kile skopiranih zapiskov ki jih na koncu tud prebral nisem vseh, ker sem že nekje na 1/3 obupal. Ne moreš se iz zapiskov "spomnit" nečesa iz predavanj če tam sploh nisi bil.
B-D_
Superstar

OdgovorNapisal/-a randomX » 16 Okt 2005, 12:40

ma3x napisal/-a:Rad bi samo še nekaj skritizeral glede teh "dogovorjenih počitnic"... najgrše se mi zdi, da če se pri predavanju, s PROFESORJEM dogovorimo, da nas in njega NE BO, torej da zadeva odpade, potem pa se jih nabere kakih 20 (da ne rečem besedo ki se začne z "rito..."), ki pridno poslušajo razlago in tako namočijo nas in predavatelje.. če se nekaj dogovori, potem je to to! Lani se je to zgodilo (vsaj mislim da) dvakrat in potem so predavatelji vljudno na začetku naslednjega predavanja na hitro preleteli "zamujeno" snov, vsi pa smo bli v "zadregi"... ne zdi se mi prav kršiti dogovore, tudi če se zmenimo, da ta teden na vse vaje hodimo VSI, potem upam da se bomo tega VSI držali!
bottom line: držte se dogovorov glede frej tednov/dnevov! :wink: LP

Podpis! Peesda jim!!!! :? :( :evil: :ignore: :shake: :bird: :fuck1:
To se je res lani zgodilo kar nekajkrat!
Zdaj pa ja!
randomX
Superstar

Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a B-D_ » 16 Okt 2005, 12:43

randomX napisal/-a:To se je res lani zgodilo kar nekajkrat!

Pa še full smo se sekiral... :mrgreen:
B-D_
Superstar

OdgovorNapisal/-a Meto » 16 Okt 2005, 12:48

...še posebej takrat ko je strop dol padu. Sm molu da se slučajno ne poruš cela stavba :P...
Meto
Superstar

OdgovorNapisal/-a Puscavnik » 16 Okt 2005, 15:45

Men je pa cist sedl takrat ko je strop dol pa padu, sm upal da bo se kej dol padl :lol:

Sam res mene tut zanima kdaj so tiste facking studijske pocitnice!
Slika
Puscavnik
Superstar

OdgovorNapisal/-a orangebud » 16 Okt 2005, 16:07

od 13.1 do 13.2 mas učitnice.
orangebud
Zvezda

Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a PRiMoZ » 16 Okt 2005, 16:42

Drugače je študijski koledar tudi na uradni strani fakultete: http://www.fri.uni-lj.si/Html_s/studij_koledar.html
PRiMoZ
Star maček

Kraj: SG, LJ

OdgovorNapisal/-a B-D_ » 16 Okt 2005, 17:19

orangebud napisal/-a:od 13.1 do 13.2 mas učitnice.

Tem počitnicam se reče izpitni roki ;) takrat so izpiti tko da nekako naredi čimveč izpitov prej s kolokviji & predroki, če hočeš imeti kaj od "počitnic".
B-D_
Superstar

OdgovorNapisal/-a frin » 16 Okt 2005, 22:11

B-D_ napisal/-a:
orangebud napisal/-a:od 13.1 do 13.2 mas učitnice.

Tem počitnicam se reče izpitni roki ;) takrat so izpiti tko da nekako naredi čimveč izpitov prej s kolokviji & predroki, če hočeš imeti kaj od "počitnic".

sej zato pa je rekla ucitnice
frin
Superstar

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a B-D_ » 17 Okt 2005, 16:14

moja pozornost v nedeljo zvečer vedno dosega vrhunce... :wink:
B-D_
Superstar

OdgovorNapisal/-a Smoke4Fun » 18 Okt 2005, 11:52

B-D_ napisal/-a:
randomX napisal/-a:To se je res lani zgodilo kar nekajkrat!

Pa še full smo se sekiral... :mrgreen:

Sploh nism vedu... :? A da so hinavl? Pol predvidevam da bo letos isto, ker tisti suckuperji so potemtakem prlezl v 2. letnik (če pa niso pa upam da so se prepisal na drug faks) :? No v glavnem..mene tist teden zagotovo ne bo na faksu, ker mam ful bl zabavne stvari za počet ;)

[zna se zgodit da bo lih tist teden za OTI podpisvou indekse :twisted:]
Keep it Real.
Smoke4Fun
Zvezda

OdgovorNapisal/-a redduck666 » 22 Okt 2005, 07:35

:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

kaj pa prazniki? 8 februar, 1 novemer, etc?
redduck666
Izgubljenec

OdgovorNapisal/-a ma3x » 22 Okt 2005, 08:59

En dan frej nardi še več slabega kot dobrega.. to pomen totalna koma dan pred praznikom, mačkast praznik in komaj da se še strezneš do faxa :lol: Ja seveda, te dnevi so frej, če so dela prosti dnevi, so tudi faxa prosti dnevi :wink:
8) LIVE S T R O N G 8)
ma3x
Superstar

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Berto » 22 Okt 2005, 11:26

ma3x, kdo/kdaj/kje je lani zahinavil? No, midva sva sigurno velikrat slišala predavatelje preletavati snov od prejšnjih predavanj, na katerih nisva bla, amapk ne med dogovorjenimi počitnicami, amapk vedno ko sva se slučajno pojavila na predavanjih :P :D hehe. Mogoče zato ne vem kdaj se je to dogajalo.
Berto
Zvezda

OdgovorNapisal/-a redduck666 » 23 Okt 2005, 08:58

Ja seveda, te dnevi so frej, če so dela prosti dnevi, so tudi faxa prosti dnevi

thanks
redduck666
Izgubljenec

Vrni se na FRI :: računalništvo in informatika - UNI

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost